Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

Samochodowa Szkoła Roku 2007, 2013, 2015, 2016, 2017 czytaj więcej

Elektromechanik pojazdów samochodowych

01
02
03

Elektromechanik pojazdów samochodowych

Od roku szkolnego 2014/2015 prowadzimy naukę tego bardzo interesującego zawodu, poszukiwanego na rynku pracy, szczególnie dla uczniów chcących szybko rozpocząć dorosłe życie zawodowe. Umożliwia pracę w różnorodnych gałęziach motoryzacji i poza nią. Możesz pracować w warsztacie samochodowym lub car-audio jako elektromechanik, samodzielnie prowadzić warsztat samochodowy, pracować w sklepie lub hurtowni motoryzacyjnej, w autoryzowanej stacji obsługi pojazdów jako elektromechanik lub w innych zakładach zajmujących się naprawą, obsługą lub sprzedażą dowolnych urządzeń mechanicznych            i elektrycznych, a także na wielu innych stanowiskach, gdzie potrzebna jest wiedza ogólnotechniczna.

Od roku szkolnego 2017/18 zawód (symbol 741203) zdobywasz w Branżowej Szkole Samochodowej I stopnia. Nauka trwa trzy lata.
Po jej zakończeniu możesz kontynuować naukę w Branżowej Szkole Samochodowej II stopnia.

W cyklu kształcenia, zgodnie z przepisami MEN uczeń zdobywa jedną  kwalifikację:

1 kwalifikacja – MG.12. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych
i elektronicznych układów pojazdów samochodowych  . Kwalifikację zdobywasz      po 5 semestrze nauki (3 klasa).
Uzyskujesz tytuł zawodowy elektromechanik pojazdów samochodowych.

Pozostałą kwalifikację  (MG.43.) uprawniającą do posługiwania się tytułem technika  pojazdów samochodowych możesz zdobyć w  Branżowej Szkole Samochodowej II stopnia lub w systemie kursowych po zdobyciu średniego wykształcenia.


Praktyczną naukę zawodu uczniowie odbywają w renomowanych warsztatach i autoryzowanych stacjach obsługi samochodów większości marek pojazdów, na terenie Bydgoszczy i okolic. Jesteśmy elastyczni w przydzielaniu miejsc praktycznej nauki zawodu stosownie do miejsca zamieszkania uczniów.

Specjalistyczne zajęcia teoretyczno – praktyczne uczniowie odbywają w doskonale wyposażonych pracowniach na terenie szkoły. Są to pracownia elektrotechniki i elektroniki samochodowej, pracownia diagnostyki podwozi, pracownia diagnostyki pojazdów oraz warsztat w ośrodku egzaminacyjnym.

W cyklu kształcenia wszyscy uczniowie przechodzą teoretyczną i praktyczną bezpłatną naukę jazdy uprawniające do przystąpienia do państwowego egzaminu na prawo jazdy kategorii B.

Dla zainteresowanych umożliwiamy również zdobycie prawa jazdy kategorii A.

Zadzwoń do nas

52 342 39 39