Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

Samochodowa Szkoła Roku 2007, 2013, 2015, 2016, 2017 czytaj więcej

Rekrutacja

Informacja o wolnych miejscach do Zespołu Szkół Samochodowych
 do nauki w roku szkolnym 2018/2019

Zespół Szkół Samochodowych dysponuje wolnymi miejscami do nauki.

Informację znajdziesz tutaj:

 

************************************************************************************

Spotkanie organizacyjne wychowawców
z Rodzicami uczniów  klas pierwszych

Informuję wszystkich Państwa Rodziców i Opiekunów, że obowiązkowe spotkanie organizacyjne rodziców uczniów klas pierwszych z dyrektorem szkoły i wychowawcami klas odbędzie się w czwartek 30 sierpnia 2018 roku
o godzinie 16.30
.

Podczas spotkania Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych przedstawi Rodzicom wychowawców poszczególnych klas oraz przekaże niezbędne informacje organizacyjne dotyczące m. in. funkcjonowania Komitetu Rodzicielskiego.
Wychowawcy klas przedstawią harmonogram roku szkolnego oraz zbiór niezbędnych informacji o funkcjonowaniu uczniów w nowej szkole
(m.in. program bezpłatnych podręczników dla rodzin 3+ oraz praktyczna nauka zawodu).

Bardzo proszę Sz. Państwa Rodziców uczniów o przybycie na to spotkanie, ponieważ ze względów organizacyjnych będzie kilka ważnych dokumentów do podpisania. Proszę również o przygotowanie finansowe, zgodnie z informacją, jaką szkoła przekazywała podczas procesu rekrutacji (zajęcia integracyjne, identyfikatory dostępu i ubezpieczenie uczniów). Dla uczniów wszystkich klas zaplanowane są terenowe zajęcia integracyjne, który odbędą się w dniach 10 - 14.09.2018 roku (zgrupowanie jednodniowe) na terenie Exploseum w Bydgoszczy

Spotkanie odbędzie się w sali A1 - wejście z  holu głównego szkoły.

Spotkania Rodziców z wychowawcami odbędą się wg przydziału sal poniżej:

 
oddział sala
1at B102
1bt B100
1ct B204
1dt B105
1me B3
1ml B4
1k B104

mgr inż. Ireneusz Kulczyk - wicedyrektor

************************************************************************************

Uwaga Kandydaci do Zespołu Szkół Samochodowych

Został zakończony kolejny etap rekrutacji - wybór typu szkoły i kierunku kształcenia oraz generowania papierowego podania z elektronicznego systemu rekrutacji. Kto nie dostarczył papierowego podania do Punktu Naboru w szkole pierwszego wyboru (najwyższe miejsce w preferencjach wyboru), ten został zweryfikowany negatywnie i może uczestniczyć wyłącznie w naborze dodatkowym. Przechodzimy do kolejnego etapu - dostarczenie do szkoły pierwszego wyboru dokumentów z gimnazjum:

  •      świadectwo ukończenia gimnazjum
  •      zaświadczenie o wynikach z egzaminu gimnazjalnego

Dokumenty te należy dostarczyć do szkoły w terminie od piątku 22 czerwca do wtorku 26 czerwca do godz. 12.00. Czasu jest niewiele, trzeba się więc pospieszyć. Dokumenty te pozwolą miejskiej komisji rekrutacyjnej na zakwalifikowanie Was do upatrzonych szkół.

Listy zakwalifikowanych kandydatów zostaną opublikowane w szkole w dniu 6 lipca 2018 roku o godz. 12.00, jednak ze względu na ochronę danych osobowych (RODO) nie będziemy nikogo informować telefonicznie o wynikach naboru. Należy to sprawdzić osobiście w szkole.

Podpisanie przez Waszych Rodziców lub innych opiekunów prawnych woli podjęcia nauki kończy proces rekrutacji. Należy to wykonać w terminie  od 6 lipca godz. 12.00 do 13 lipca do godz. 10.00.

13 lipca 2018 o godz. 12.00 opublikujemy listę przyjętych. Od tej chwili będziecie uczniami naszej szkoły.

Osoby, które nie zostały przyjęte do szkoły będą mogły w trybie uzupełniającym ubiegać się o przyjęcie na wolne miejsca w terminie od 6 lipca 2018. Zapraszamy wszystkich chętnych lub jeszcze niezdecydowanych.

************************************************************************************

UWAGA !!! - RUSZA NABÓR NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Przypominamy wszystkim Gimnazjalistom, że od czwartku 17 maja 2018 roku będzie czynna strona internetowa rekrutacji elektronicznej do szkół ponadgimnazjalnych.
Adres rekrutacji to:

https://bydgoszcz.edu.com.pl/kandydat

Jeśli będziesz miał/miała trudności w zalogowaniu się do systemu, założeniu loginu lub problem we właściwym wyborze kolejności swoich preferencji naborowych - zgłoś się w punkcie naboru naszej szkoły. Udzielimy Ci wszechstronnej pomocy w złożeniu podania o przyjęcie do naszej szkoły.

*************************************************************************************

Rekrutacja kandydatów do Technikum Samochodowego i Branżowej Szkoły Samochodowej na Rok Szkolny 2018/2019 zostanie przeprowadzona w okresie maj - czerwiec - lipiec 2018 roku, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na rok szkolny 2018/2019

W sobotę 17 marca 2018 roku odbyły się w naszej szkole

"Drzwi Otwarte"

informujące o działalności szkoły i planowanych kierunkach kształcenia.

Na relację fotograficzną z przebiegu tego wydarzenia zapraszamy do zakładki TEMAT TYGODNIA.

 

Zadzwoń do nas

52 342 39 39