Web info

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj293
Wczoraj329
W tygodniu622
W miesiącu13454
Wszystkich737726

Logowanie

CAD

W ramach projektu "Zawodowe Horyzonty" nasza szkoła zyskała najlepsze oprogramowanie w branży komputerowego wspomagania projektowania
tj. „Solid Works”, „AutoCAD” oraz „Inventor”.

W ramach współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w dniu
16 stycznia 2015r. uczeń naszej szkoły Krzysztof Lewandowski wraz ze studentami
z kierunku Mechatronika, przystąpił do egzaminu potwierdzającego umiejętność projektowania brył 3D w aplikacji SolidWorks. Egzamin odbył się w pracowni komputerowej Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej, gdzie uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania testu dotyczącego obsługi programu SoliwWorks (część teoretyczna).

W części praktycznej uczestnicy musieli narysować w programie SolidWorks bryły trójwymiarowe 3D, na podstawie dokumentacji płaskiej w 2D. Dodatkową trudnością był fakt, iż egzamin odbywał się w języku angielskim.

Krzysztof Lewandowski uzyskał 100% punktów, co zagwarantowało mu otrzymanie międzynarodowego Certyfikatu CSWA, który z pewnością ułatwi mu lepszy start na studiach technicznych oraz w przyszłej pracy zawodowej.

nauczyciel przygotowujący: mgr Łukasz Zgórski

 

20 grudnia 2013r. nasz uczeń Dariusz Mrozik wraz ze studentami Mechatroniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przystąpił do egzaminu potwierdzającego umiejętność projektowania brył 3D w aplikacji Solid Works. Egzamin odbył się on-line, gdzie należało odpowiedzieć na pytania z obsługi programu, następnie należało narysować w programie Solid Works układ mechaniczny według wytycznych z zadania i odesłać go do centrum egzaminacyjnego (zarówno test jak i opis wytycznych były w języku angielskim). Po weryfikacji zadania Dariusz Mrozik uzyskał międzynarodowy Certyfikat CSWA potwierdzający umiejętność obsługi Solid Worksa. Gratulujemy !!!

nauczyciel przygotowujący: mgr Łukasz Zgórski

 

Zdjęcia z zajęć