Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

Samochodowa Szkoła Roku 2007, 2013, 2015, 2016, 2017 czytaj więcej

Młoda krew ratuje życie

Od wielu już lat w Zespole Szkół Samochodowych , pełnoletni uczniowie oddają honorowo krew, ratując tym samym ludzie zdrowie i życie. Co najmniej trzy razy w roku szkolnym , a bywa i cztery uczniowie z dużym zaangażowaniem biorą udział w akcji oddawania krwi. Patronat nad honorowymi krwiodawcami w szkole sprawuje mgr Joanna Łysak-Żabicka.
Od 12 lat bierzemy udział w Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych, Pomaturalnych i Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”. Dwa razy udało nam się zająć V miejsce w Turnieju w 2013r. i 2017r.
W 2017r udało nam się zebrać 209 jednostek krwi od 227 dawców. Mamy nadzieję, że nadal nasza akcja, która jest organizowana przez Samorząd Uczniowski będzie wspierana przez pełnoletnich uczniów. Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejną akcję 05 kwietnia 2018r w sali multimedialnej w godz. 8.30 – 14.00.

Czytaj dalej

Spotkanie z gościem z Brazylii Panem Luizem Contez

s6000085
s6000086
s6000087
s6000088
s6000089
s6000090

W dniu 12 marca 2018 r. w murach naszej szkoły odbyło się spotkanie z Panem Luizem Contes z Brazylii.  Nasz gość przedstawił prezentację na temat swojej ojczyzny, dodatkowo wtrącając interesujące informacje związane z naszym krajem. Opisał region, gdzie osiedlali się polacy ponad sto lat temu podczas emigracji. Do tej pory istnieją tam polsko brzmiące nazwy oraz kultywowane są polskie tradycję. W kolejnej części spotkania mogliśmy podziwiać wspaniałe krajobrazy na fotografiach, zrobionych przez naszego gościa podczas wielkiej podróży po Ameryce Południowej. Pan Luiz opowiedział nam również o swoich odczuciach i doświadczeniach, które towarzyszyły mu w każdym miejscu które odwiedził. Na zakończenie poznaliśmy historię (oczywiście miłosną :)), dzięki której nasz gość obecnie mieszka w Polsce, prowadzi Açaí Hostel w Bydgoszczy, w którym przyjmuje gości z całego świata.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież, która w maju br. wyjeżdża na praktyki do Irlandii w ramach programu Erasmus. Pan Contes poprowadził całe spotkanie w języku angielskim, co idealnie wpisuję się w potrzebę praktykowania uczniów z tym językiem.

https://vimeo.com/238558914

II edycja programu Bezpieczni w ruchu

W Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy ruszyła II edycja programu Bezpieczni w ruchu. Jest to oferta zajęć profilaktycznych adresowanych do uczniów trzecich klas gimnazjum realizowana przez Komendę Miejską Policji i ZSS we współpracy z Urzędem Miasta w Bydgoszczy. Uczestnicy zajęć trwających 90 min. biorą udział w:

1) spotkaniu prowadzonym przez funkcjonariuszy Policji, na którym zapoznają się m.in. z przepisami dotyczącymi: poruszania się rowerem w ruchu drogowym; praw jazdy, które można uzyskać przed ukończeniem 18 roku życia; odpowiedzialności nieletnich za łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym;

2) zajęciach umożliwiających zdobycie doświadczeń w zakresie prowadzenia pojazdów z wykorzystaniem okularów wirtualnej rzeczywistości, które pozwalają oglądać obraz pod kątem 360° oraz symulatorów jazdy samochodem osobowym i motocyklem;

3) warsztatach z wykorzystaniem narkogogli i alkogogli, na których uczniowie doświadczą zmian w postrzeganiu rzeczywistości po spożyciu środków psychoaktywnych.

Zapraszamy Nauczycieli gimnazjów i szkół podstawowych do skorzystania z naszej oferty i zorganizowania udziału uczniów w programie Bezpieczni w ruchu. Zainteresowane osoby mogą zgłosić udział uczniów w zajęciach lub uzyskać dodatkowe informacje pod adresem:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ich bin trendy - konkurs j. niemieckiego

6 marca 2018 uczniowie klasy 3CT: Jakub Ogiba i Miłosz Dąbrowski wzięli udział w międzyszkolnym konkursie z języka niemieckiego ,,Ich bin trendy. Ich kann Deutsch”, do którego przygotowywali się pod opieką swojego nauczyciela
p. mgr Danuty Rohde.
Konkurs odbywał się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7

Relację znajdziesz tutaj.

 

Ogłaszamy konkurs na projekt szkolnej maskotki "ZSS-bota" (robota transformersa).

transformers

Uwaga uczniowie!

Ogłaszamy konkurs na projekt szkolnej maskotki "ZSS-bota" (robota transformersa).

Celem konkursu jest stworzenie robota (transformersa) na bazie części samochodowych , który będzie zmontowany w szkole na podstawie najlepszego projektu, który zostanie wytypowany przez uczniów w głosowaniu.

Aby przystąpić do konkursu należy w terminie do 16 marca 2018 wysłać swój projekt w dowolnej technice tj.: szkicu, kolorowego rysunku, modelu 3D (SolidWorks, Inventor, Solid Edge) na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W przypadku rysunków należy je zeskanować lub zrobić zdjęcie.

Projekty zostaną umieszczone na szkolnym Facebooku, gdzie będzie można na nie głosować (lajkować) do 23 marca 2018. Projekt, który otrzyma największą ilość polubień przejdzie do fazy realizacji.

Autorzy trzech najlepszych projektów otrzymają atrakcyjne nagrody.

Założeniem projektu jest to, aby robot nie przekraczam 200 cm wysokości, żeby można było go rozkładać na części w celu łatwego transportu.

Dodatkowo prosimy wszystkich uczniów o przynoszenie w miarę możliwości części, na podstawie których będzie można wykonać robota (stare części samochodowe, motocyklowe, itd.). W sprawie części proszę się kontaktować z nauczycielami: Janem Matusiakiem oraz Łukaszem Zgórskim.

Zadzwoń do nas

52 342 39 39